| AxXTM a întrebat:

Salut.Acum o saptamana ma jucam la pc cand boomm s-a oprit.Am simtit un miros de ars si m.am gandit ca e sursa pentru ca numai pornea pc.ul.Azi mi.am luat sursa, am instalat.o si degeaba.Nu stiu ce sa mai fac.Cand pun in priza cablul de la alimentar ledul de la mouse se aprinda, iar daca pun cu telefonul cu un cablu usb se incarca.Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai pus altă sursă nouă? Cu sursa lui veche puteai sa incarci telefonul? Deci pe lîngă sursă sau dus si alte piese, monitorul merge? ce i ti arata pe ecran cand bagi mufa vga sau usb in unitate?

| AxXTM explică (pentru CristiDinBucuresti):

Monitorul merge, dar nu arata nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ars placa video

| AxXTM explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus si pe placa integrata si tot nu merge

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori e placa video dusă ori hard discul, trebuie verificat de un om priceput care repară des asa ceva, mergi cu el la cei care repara pc uri, si ei i-ti vor spune exact ce are după ce il verifică atent, poate tu nu ai bagat toate mufele bine in unitate cand ai inlocuit sursa, sau ai incurcat plus cu minus si de aceea nu porneste. Dar acum de pe ce scrii? ai alt calculator?

| AxXTM explică (pentru CristiDinBucuresti):

Telefon si am bagat corect toate mufele

| fratelli a răspuns:

Pc-ul este construit din mult mai multe piese decat sursa, daca mouse-ul merge, usb-ul se incarca atunci sursa functioneaza, verifica celalalte piese care miros a ars.