| 23423423 a întrebat:

Salut, am dat acum cateva luni upgrade la Windows 10 (avand deja windows 7 licentiat cu licenta oem), acum vreau sa revin din nou la windows 7. Intrebarea mea e daca se mai poate sa il reinstalez cu aceeasi licenta pe care am mai folosit-o odata. Licenta este de tip oem (acea eticheta lipita pe carcasa laptopului). Multumesc pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Din cate stiu eu, se poate. Iti trebuie doar versiunea de windows oem. In cel mai rau caz, iei legatura cu hotline-ul Microsoft cand il instalezi (daca da mesaj de eroare).

| 23423423 explică (pentru CLCQ):

Versiune windows oem nu stiu care este dar am descarcat un windows 7 dupa un site si a mers cu licenta pe care am avut-o eu. Multumesc pentru raspuns