| Pietricel a întrebat:

Am printat 4 poze pe o coala A4 la un centru. Pozele finale nu au dimensiunea normala de 9 pe 13(cm). Odata le-au scos cu 7.8 pe 13.8 si alta data 7.1 pe 12.7 cm. Este normal sau e vina telefonului? Faaast pls.

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Dude, daca tu ai poza 9x13 pusa in pdf din photoshop atunci asa e! daca tu crezi ca e 9x13 si nu ai verificat in photoshop e vina ta. Ei nu trebuie sa dea fit to page si iese exact cat ai tu. Daca au probleme la imprimanta si scoate mai putin (face zoom) fa poza reala mai mare putin cu 1cm si ti-o va scoate exact. Eu ce sa zic ca vreau planuri 1:100 si mi le scoate 1:115 la ploter a0+. Dau si 35 lei pe coala si vad ca nu e ok. Asa e viata cu imprimantele.

| Pietricel explică (pentru DryIce):

Mersi de raspuns.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Asta unu la mana, cand ne referim la culori deja, sa vezi acolo, una e ce ai pe monitor, alta e ce iese la print sad eu am albastru deschis si la print scoate roz. Vezi atunci cate print shop-uri cauti pana scoate culorile exacte, mai stau si cu tonere chinezesti ieftine in loc sa ia dracul originale mai scumpe sa iasa bine. Trei la mana, calitatea coalei de hartie, iar anumite coli sugativeaza mai tare altele mai putin, vezi si aici cate probleme apar. Asa e cu printul. Asta e.

| Pietricel explică (pentru DryIce):

La pozele mele sigur n-au dat FIT PICTURE TO FRAME.

4 răspunsuri:
| Pietricel explică:

Cei de la centru au zis ca asa ies.