| ClauBossss a întrebat:

Salut am un calculator cu windows XP si vreau sa ii bag Win7
am placa de 512 mb si 1 gb ram procesor de 1, 60 dual CPU
si nu pot baga WINDOWS 7 cand il bag si se incarca atunci cand imi apare sa se porneasca nu imi arata nimic pe dekstop nici bara nimic!
Ce pot face e vina ca am 1 gb ram? imi trebuie 2?
Ajutati-ma va rog frumos dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm cu XP pe sistemul ala. Vrei 7, fa un sistem nou cu macar 4 GB ram si procesor mai din mileniul asta...

| Fanu23 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu am avut windows 7 pe 2 rami si placa video 512 mb si mergea bine, dar nu ma puteam juca ce jocuri vroaiam din cauza ramilor

| KodrutZ a răspuns (pentru Fanu23):

Bingo, deci nu mergea bine. Faptul ca se misca ok daca ai deschis doar un IE cu 2 taburi nu inseamna ca merge bine...