| TibuSxPB a întrebat:

am un laptop Acer. pana acum a mers bine totul. dintr o data cand i am pus incarcatorul a inceput sa isi dea restart incontinuu. nu stiu care ar putea fi problema. laptopul merge fara încărcător iar cand il conectez se restarteaza mereu. problema aceasta nu o am si in safe mode happy. cateva pareri? dau funda

4 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Ai un aparat ca sa masori ce tensiune iti iese din alimentator? Se pare ca ai scurt in el sau pe placa de baza. Poate fi o problema de voltaj...sau nu! Intreaba pe un forum al electronistilor sau reparatii placi de baza!

| TibuSxPB explică (pentru valentin75):

Hm. nu am aparat de masurat.dar cand misc cele 2 cabluri unite se aud niste sunete. si imediat dupa ce il introduc in laptop se restarteaza iar pe baterie merge perfect fara incarcator. poate fi si de la memoria ram?

| TibuSxPB explică:

Esti sigur ca e de la incarcator? adica cand umblu la conectare se aude un bazait. iar cand il introduc in laptop se restarteaza automat. uneori ingheata imaginea inainte sa se porneasca si asa ramane?

| TibuSxPB explică:

Si cred ca r putea fi si memoria ram?