| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Am un procesor Dual Core Intel Pentium G2130 3.2GHz si as vrea sa stiu daca mi-ar rula FIFA 15 Full langa o placa video GIGABYTE GTX 750 1GB OC GDDR5, 128 bit si 6GB RAM!
Mi-ar rula in 60 de fps-uri pe High, 1280x1024 si MSAA off? Sau macar pe Low, dar ar vrea sa stiu daca FIFA 15 full mi-ar rula in 60 de fps-uri deoarece FIFA 15 Demo ma cam induce in eroare si nu mai stiu ce sa mai fac! Nu pot sa-mi dau seama daca e de la PC-ul meu sau de la versiunea Demo a jocului!
As vrea sa-mi cumpar FIFA 15 si tot nu sunt sigur de deoarece FIFA 15 DEMO pe PC-ul meu face freez-uri! Din cate am auzit versiunea FULL este mai bine optimizata DAR NU SUNT SIGUR PENTRU CA NU AM TESTAT-O NICIODATA!
Totusi pe Game Debate, zice de PC-ul meu ca este suficient pentru a rula FIFA 15 pe "Medium or High"! http://www.game-debate.com/....../index.php
Iar acum, as vrea sa stiu daca imi va rula FIFA 15 fara acele freez-uri si caderi de fps-uri?
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Da procesorul cam sugita ti-as recomanda sa iei un amd fx 6350 cu 6 nuclee e ieftin nmai ieftin decat un i5 dar faca diferenta
Fifa 15 foloseste Denuvo Anti Tamper un programel care cripteaza si decripteaza jocul intru-na ceea ce il face lag-uit si cu freez-uri. Deci lag si frezi tot vei avea din cauza lui denuvo/.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Totusi, am mai pus intrebari asemanatoare pe TPU si unii mi-au zis ca imi va rula fara probleme pe un dual core!
Eu am refer daca versiunea full a jocului imi va rula fara acele freez-uri si caderi de fps-uri de la Demo!
Si care-i treaba cu Denuvo Anti Tamper? Ce e asta? Din cate am citit pe net este doar un sistem de protectie impotriva piraterie care colaboreaza cu Origin si Steam, dar nu are treaba cu jocul sau cu freez-urile!
Eu am spus ca vreau sa-l cumpar!
Intrebarea mea este: imi va rula FIFA 15 Full in 60 de fps-uri? Chiar si pe low, vreau sa stiu daca imi va rula?

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Pe low sigur va rula dar ti-am zis denuvo mereu face sa mearga greu jocurile deoarece si pe full si pe demo el scrie si citeste intruna date de pe hdd/.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Nu prea cred ceea ce zici tu dar stiu sigur ceva, Denuvo nu impiedica cu nimic in timpul jocului, este doar un sistem de protectie impotriva pirateriei!

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Denuvo impiedica criptarea ormala daca nu vrei sa intelegi nu-i nimic.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Da, ai dreptate, doar la versiunile piratate! Denuvo impiedica criptarea normala doar la versiunile piratate, nu si cele achizitionate din magazin!