| Andrei110599 a întrebat:

Am windowsul pe 32 biti si vreau sa imi instalez neaparat versiunea pe 64 biti. dar la instalare imi spune ca nu gaseste driverele(sistemul este compatibil cu 64 biti). Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Trebuie sa ai 4 gb de ram sa se miste bine, asta ca fapt divers

Ai cautat pe site-ul oficial driverile? Ce nu iti instaleaza? Da-mi modelul de la palca de baza (sau laptop) sa vad, si ce sistem de operare pe 64, win 7 sau 8.1?

| Andrei110599 explică (pentru DjNick112):

Da am 4 gb de ram. placa de baza AsRock FM2A55M-DGS. Windows 7. cand rulez stupul din bios imi apare ecranul de instalare iar dupa ce dau next imi apare:"A required CD/DVD drive device driver is missing"

| DjNick112 a răspuns (pentru Andrei110599):

Aia e altceva, nu se refera la driverile de la palca de baza, video si asa mai departe. Ai incercat la altcineva sa instaleze de pe acel DVD? Tare am eu impresia ca nu l-ai scris cum trebuie.

| Andrei110599 explică (pentru DjNick112):

Lam scris cu Windows 7 USB DVD Download Tool

| DjNick112 a răspuns (pentru Andrei110599):

Nu folosesc alte programe in afara de Nero si Burn iso, incearca sa pui la alt pc, sa vezi daca reusesti, dar mai bine ia un dvd noi si scrie-l cu Nero si va functiona