| Emp3roR13 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cu exactitate ce tipuri de procesoare suporta placa de baza ECS A55F-M3 socket FM1, am vazut pe site-ul producatorului ca suporta procesoarele din seria A, dar m-am uitat la multe procesoare din seria A si acelea cereau socket FM2. Daca poate cineva sa ma lamureasca.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Uite aici si te vei lamuri si singur
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ECS/A55F-M3(V1.0).html
Mi se pare ca ai mai pus o intrebare daca iti puteai pune un processor amd cu socket fm2.Placa ta suporta pana la procesoarele AMD Sempron X2.In rest succes!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| petrescuionut a răspuns:

Nu conteaza ma FM2 daca este seria A nu conteaza FM