| raduionut99 a întrebat:

Daca am hard disk sata2 as putea sa-l inlocuiesc cu alt hard disk sata3. e Numele placii de baza MSI P6NGM-L (MS-7366).

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Da. poti pune un hdd sata 3 insa acesta o sa functioneze la viteza sata 2

| raduionut99 explică (pentru SuicideSilence):

E vreo diferenta de mufe?

| SuicideSilence a răspuns (pentru raduionut99):

Nu. mufele sunt identice. numai viteza de transfer este diferita

| SuicideSilence a răspuns (pentru raduionut99):

Daca il folosesti pentru stocare, este ok. insa daca vrei ca pc-ul tau sa se miste cu adevarat bine cumpara un ssd pentru sistemul de operare. chiar si unul slab este mai bun decat un hdd. poti lua acest hdd pentru stocare, iar pentru os un ssd macar de 32 gb.