| armani12 a întrebat:

mi-am cumparat un laptop acum 2saptamani...si nenea ala din magazin mi.a spus ca la un momendat o sa isi faca update si sa il las...in seara asta s.a intamplat sa isi faca...cred...am vrut sa il inchid a dat sa se inchida..sa facut negru ecranul si de 3-4 ore sta asa...ce sa ii fac?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A intrat in stand-by.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fi se fi inchis monitorul

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai w7 starteaza cu f8 si alege optiunea "ultima configuratie cunoscuta ce a functionat".
daca ai w8 sau nu functioneaza cu f8, atunci foloseste un live cd.
cele mai bune sunt hirens boot si wondershare live

| RaduTN a răspuns:

Ba este un defect de hardware ba windowsul este mort. Du-te cu laptopul la magazinul respectiv si spune-le ce dilema ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opreste-l de la buto siporneste-l din nou.Un program refuza sa se inchida.

| armani12 explică:

L.am lasat toata noaptea si acum dimineata la fel...l.am tot inchis si deschis si la fel face

| En_Csabika_1987 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu a scos ala din magazin, optiunea sa nu isi faca uptade, eu asa fac la majoritatea care vad ca nu le au cu calculatoarele,.

| teo1973 a răspuns:

Daca a venit cu sistem de operare preinstalat si nu ai la cine sa apelezi sa vada ce s-a intamplat, te sfatuiesc sa te duci cu el impreuna cu toate actele si ambalajul original la magazinul de unde l-ai cumparat, am avut aprox. aceeasi problema si mi-au schimbat laptop-ul ca avea HDD-ul o problema, succes si tine-ma la curent!