| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum sa aflu ce GDDR suporta placa de baza? Am everest.

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Daca ai slot PCI-express pe placa de baza poti pune orice placa video, fie ea PCI-e 1.0, 2.0 sau 3.0.

| anonim_4396 explică (pentru IulianP):

Multumesc mult iti voi acorda funda pentru ca ai raspuns primulbig grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GDDR-ul nu are treaba cu placa de baza. Iti trebuie slot potrivit doar pentru placa video.

| Generalul a răspuns:

La informatii fizice placa de baza iti arata ce tip de slot-uri ai si vezi daca sunt compatibile cu placa video pe care vrei sa o cumperi. Daca nu esti sigur, spune-le celor de la magazin datele din Everest si iti vor spune.

| anonim_4396 explică (pentru Generalul):

Multumesc!