| NonameQWERTY a întrebat:

am asa problema, verisorul mi-a adus niste stickuri ca sa-l ajut cu o informatie, am notebook, am pus pe stick informatia si apoi peste un timp notebookul nu vede tastatura si mouseul externale chiar si stickurile, dar al lui integrat(touchpadul si tastiera) lucreaza.In bios cele externale merge. Dar nu vede Chipsetul USB 3B34 are semn de intrebare.Notebookul Sony Vaio VPCEB2M1E

12 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ești sigur că stick-urile respective nu erau infectate?
Ai o metodă de securitate instalată în sistem (antivirus)?

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

Salut, era toata problema in Chipset

| LPCTSTR a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Mă bucur că ți-ai rezolvat problema happy

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

Acum am alta problema, dupa un restart iar dispare driverul, De cee?

| LPCTSTR a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Probabil sistemul de operare nu il accepta ori este corupt si sters la restart pentru prevenirea daunelor, ori fisierele sunt sterse la restart din cauza unor conflicte.
Care driver totusi?

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

USB Chipset 3B34

| LPCTSTR a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Si se poate lucra fara driver?

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

Nu

| LPCTSTR a răspuns (pentru NonameQWERTY):

In ce consta acest "nu"? Calculatorul devine neutilizabil?

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

Lucreaza touchpadul si tastatura lui.Imi place mouseul si tastatura externalahappy

| LPCTSTR a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Chiar nu știu ce să îți spun.
Ai instalat și o altă versiune a driverului?

| NonameQWERTY explică (pentru LPCTSTR):

Inca nu, dar driverul este oficial de la Intel, dar mersi o sa incerc.