| Gg26 a întrebat:

Am internet de 14, 4 mbps de la romtelecom, si viteza cu care downloadez e de 1, 4 maxim mbps, iar upload maxim 20kbps. Tin sa zic modemul este compatibil si suporta 20mbps. Tin sa zic ca am aceeasi viteza si conectat la cablu de internet si wi-fi. De ce?! FUNDA

Răspuns Câştigător
| bassmusic a răspuns:

laughing).Deci ca sa intelegi. Tu ai internet sa zic de 50Mbps Download si 10 Mbps upload. Aceste viteze se impart la 12 si asa vei vedea cu ce viteza poti descarca. Eu am net de la romtelecom (50Mbps) si descarc cu 5.6-5.8 Mbps.Bafta

| Gg26 explică (pentru bassmusic):

Am prieten cu fibra optica de 100mbps si ia cu 200kb. ce zici? laughing

| bassmusic a răspuns (pentru Gg26):

Acolo e altceva, pot fi urmatoarele lucruri: e in centru orasului si nu mai este viteza, cablu de net e praf, serverul de la care primit net( de la RomTelecom) e la o distanta mare, etc. Bafta

3 răspunsuri:
| dnk10 a răspuns:

E posibil ca linia sa nu fie suficient de performanta incat sa suporte viteza stipulata in contract! Daca locuiesti in mediul rural, mai mult ca sigur asta e problema.
noroc.