| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am nevoie de o parere. eu am o carcasa foarte veche ( 8 ani ) seamana cu un BMW, este plina de zgarieturi, are o gaura mare in fata caci toate capacele s-au rupt, capacele nu mai stau inchise etc. si eu m-am hotarat sa imi iau o placa video MSI nVidia GeForce GT 630 2 GB GDDR3. si acum am o decizie importanta de luat : ce sa aleg dintre
- O Carcasa
http://www.emag.ro/......EXZP7BBBM/
- Un Cooler
http://www.emag.ro/......ETZQKBBBM/
In PC am un singur cooler la CPU care ruleaza la 12, 5 % si tine procesorul sub 40 de grade. pe carcasa nu mai am alt cooler. voi ce ati alege?

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Pastreaza conserva si i-ati o placa video mai buna.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Zangetsu):

Deja m-am hotarat sa o iau pe asta. asta ca sa imi ramana destui bani pentru HDD ( acum am o rabla de 250 GB de 7 ani cu buffer de 1 MB ) si unitate optica. dar daca ai putea sa imi spui ce ai alege...

| Zangetsu a răspuns:

Ventilatorul de 120mm va trebui sa-l prinzi cu adeziv deoarece carcasa are gauri numai pentru ventilatoare de 80 sau 92.

| horia2012 a răspuns:

Carcasa, normal. Atata timp cat cel de la processor isi face treaba, placa video are propriul ei cooler, nu are rost.Il poti cumpara ulterior, functie de necesitati.