| GeorgeKb a întrebat:

Am niste probleme cam mari cu calculatorul.
Nu mai pot instala nici un program..nici antivirus nimic.
Incep sa imi dispara si din programe si etc.
Nici windowsul nu il pot formata pentru ca nu am windows si nu pot face rost ca imi trebuie doar sp3.
Va rog cine ma poate ajuta sa`mi bage id`ul de messenger george. kb28
Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reinstaleaza windows.Cauta un cd bootabil. Poti buli pc.

| rater1994 a răspuns:

Singura solutie ar ramane sa-ti faci rost de un windows.

| al3xander a răspuns:

Incearca sa faci o scanare cu malwarebytes anti-malware http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml
incearca si scanere mai puternice: combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ si/sau kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
vezi cum se comporta calculatorul dupa insa ma gandesc ca virusii au distrus o gramada de programe si singura solutie ar fi reinstalarea

| pozeanimate a răspuns:

Intra in safe mode si dai restore point cu cateva luni in iurma
sau in safe mode intra si curata regedit
la pornire pc cu f8 last know good configuration

| JASMYNA88 a răspuns:

Fa repede rost de un cd cu windows si reinstaleaza-l. ai un virus sad

| ITHelper a răspuns:

Ai un virus, mai mult ca sigur. Si este unul grav. Trebuie sa faci cumva sa il scoti. Poti face urmatoarele:
1) Intra in safemode with networking si ia-ti un antivirus. (Daca nu ai deja)
2) Tot in safe mode, dai un full scan cu antivirusul, si stergi tot ce gasesti. Iti recomand pentru asta AVG sau Malware bytes.
3) Chemi pe cineva care se pricepe, si ii spui doar sa bage CD cu windows si sa dea CHKDSK..adica sa faca o verificare (stie el). Si va inlocui tot ce este "busit" deja. Ca daca ti sa-u sters, inseamna ca ti-a sters o fila importanta din WINDOWS.
Sper ca te-am ajutat! Funda?