| Apopei_Mihaita_1996 a întrebat:

Am o problema, Am aprins pc-u si dintr-o data mi s-a pus pc-u mod software am ntrat si in cs 1.6 si imi era software am vrut sa dau pe opengl dar imi spune ca nu imi suporta si inainte imi mergea, Cum as putea macar sa imi pun pc-u mod OpenGL pentru ca imi merge naspa pe mod software.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie sa fie ceva la drivere, trebuie reinstalate dricerele pentru placa video.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poti instala speccy http://www.piriform.com/speccy/download
si din stanga sus de la File se poate alege Publish Snapshot si se va trece pe site-ul piriform ce componente sunt in calculator, poti pune aici link-ul la acea pagina si poate se gaseste cineva care sa stie exact ce lipseste.

| EnvyU a răspuns:

Este de la placa video, ceea ce presupun ca nu ai. Si mai presupun ca te joci de pe un procesor Intel cu hd graphics, ceea ce nu este recomandat pentru gaming. Totusi este ciudat ca nu poti juca pe opengl in 1.6, si eu am hd graphics si ma lasa. Spune exact ce piese ai ca asa nu imi dau seama care ar fi buba. Posibil sa se fi bulit un driver, ori cum am zis nu ai placa video.

| Apopei_Mihaita_1996 explică (pentru EnvyU):

Aveam drive-u nVIDIA geforce 6200 windows xp 32 bit, acum nu il mai am creca l-am sters fara sa vad...