| Timotey99 a întrebat:

am o problema de cand i-am dat ultimul update de la windows 10 adica build 10049 am o problema cu rezolutia.Cand intru in jocuri nu mi se vede pe tot ecranul.Se vad doua dungi mari negre in stanga si in dreapta.Eu am rezolutia pe 1920x1080 pentru ca asa e monitorul.Eu am avut o placa video dedicata dar nu mai e..asa ca acuma stau pe integrata si nu pot da toate jocurile pe full hd ca se misca foarte prost.Va rog imi puteti spune si mie cum sa fac sa mi se vada jocurile pe tot ecranu?

Dau funda! big grin

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Actualizează sistemul și totul va funcționa.La windoiws 7, 8 și 10 driverii vin prin automatic updates.NU trata Windows 10 ca pe Xp, că nu-i Xp.Succes

| itsoft a răspuns:

La rezolutie ai incercat sa dai sa schimbi.

placa video integrata pe care spui tu ca o ai nu cred ca exista driver de windows 10 si de aia se vede si asa.

| Timotey99 explică (pentru itsoft):

Am incercat si daca o schimb la monitor mai mica de 1920x1080 unele merg dar altele chiar si asa nu mi se vad pe tot ecranul.
Ba exista driver ca inainte de update mi-a mers toate jocurile pe tot ecranul la orice rezolutie.

| MskDesign a răspuns:

Eu am avut probleme dupa update cu sunetul si i-am dat restart service dupa care am reinstalat driver-ul.