| Gdsaaa a întrebat:

Am placa video RADEON 7000 SERIES cu driver-ul: ati2dvag. dll
versiunea 6.14. 0010.6614.
Nu stiu daca e ultima versiunea, ca vreau sa-l updatez, daca e ultima versiunea spuneti-mi va rog, iar daca nu, dati-mi de unde pot descarca cea mai noua versiune a driver-ului respectiv.
Multumesc, ofer funda!

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta poți afla de aici:
http://www.amd.com/en-gb/products/graphics/desktop/7000
Succes

| Jipa95 a răspuns:

Intra la start si in acel search bar scrie dxdiag. Du-te la display in partea de sus iar la date ( din partea din dreapta ) scrie data. Daca este de acum 2-3 luni, nu prea ar trebui sa te ingrijorezi deoarece driverul este la ultima versiune.

| Gdsaaa explică (pentru Jipa95):

Scrie ca e din 5/12/2012. deci nu e ultima versiune...

| Gdsaaa explică (pentru Jipa95):

Nu e ultima versiune. imi poti da tu un link de unde pot sa-l updatez? ca eu tot caut degeaba ca prostul. Mersi

| Gdsaaa explică (pentru Jipa95):

Ms mult big grinDD

| Gdsaaa explică (pentru Jipa95):

Man... dar l-am descarcat si tot in dxdiag imi zice ca tot p-ala vechi il am.crying dc?

| Gdsaaa explică (pentru Jipa95):

E SI PENTRU WINDOWS XP? eu win xp am.crying

| Jipa95 a răspuns (pentru Gdsaaa):

Pai daca n-ai specificat si ce sistem de operare ai, de aceea iti apare ca tot driverul ala e. Driver pentru windows xp, nu exista. Doar de la vista in sus.W7, windows 8/8.1
Asa ca instaleaza-ti windows 7, oricum ceva mai recent decat xp.