| KLiNK a întrebat:

De curand am comandat o placa de baza pentru pc, un procesor compatibil si memorie RAM. Hard Disk-ul va ramane neschimbat iar intrebarea mea este: Windowsul (7) se va boota daca voi avea o noua placa de baza? Sau va trebui sa-l schimb? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

In principiu, nu, dar poti incerca.winking

| KLiNK explică (pentru KodrutZ):

Ok, am sa incerc. As vrea sa te intreb: Care ar fi legatura dintre Windows si placa de baza? Este legat de driverele care se instaleaza odata cu Windowsul nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru KLiNK):

Mai mult si mai putin, mai degraba e vorba de sysid-ul pe baza caruia se face activarea. Plus partea cu schimbarea la 180 de grade a hardware-ului.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Evident ca nu! Il reinstalezi!