| AleexTPU a întrebat:

De doua saptamani nu imi merge internetul pe laptop. Cand intru pe internet de pe cablu sau stick am viteza foarte mica si imi apare " Pagina indisponibila" Pe PC imi merge internetul fara probleme! Ce ar putea sa aiba? P.StongueC-ul meu e mai praf de 10x decat laptopu! DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Pe ambele ai internet de la accelasi provider printr-un router wifi? PC-ul e tot prin wifi conectat? Daca pc-ul e prin fir si laptop-ul prin wifi schimba canalul/modifica setarile la routerul wifi.

| AleexTPU explică (pentru mont):

Nu am router wifi.

| mont a răspuns (pentru AleexTPU):

Si atunci prin ce modalitate conectezi laptopul la internet?

| AleexTPU explică (pentru mont):

Sunt abonat la RDS. Pe laptop ma conectam cu stickul de la RDS. Cand viteza stickului era limitata, luam cablul din PC si il bagam in laptop si rezolvam problema.Acum am viteza limitata si la stick si la cablu. Nu inteleg de ce merg amandoua foarte bine pe PC si pe laptop nu!

| mont a răspuns (pentru AleexTPU):

Daca amandoua merg bine pe pc si pe laptop nu inseamna ca ai ceva program ce isi face actualizari pe laptop sau vreun virus ceva.

| AleexTPU explică (pentru mont):

Virus...Am ESET Smart si BitDefender, nu cred ca este vreun virus. Si ce naiba actualizare de 2 saptamani?