| adisuk18 a întrebat:

deci am o problema grava am o placa de baza Asus m2n68 problema e urmatoare am hdd pe sata nici o problema mil vede in bios tot si am dvd-rw pe ide problema e urmatoarea in windows adica my computer mil vede n-am treba dar in bios nu mil vede si daca vreau sa bag windowsu nu pot sa butez dupa dvd-rw pentru ca nu mi-l citeste in bios am cautat pe acolo prin bios dar n-am gasit nimic ce trebuie sa fac cum sa setez sa mi-l citeasca la juper nu e problema e pe mastar daca bag alt dvd-rw pe sata mil vede ce trebuie sa fac sa mi-l citeasca pe asta pe ide? HELP

8 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

E problema de bios. trebuie sa il updatezi.

O alta alternativa la instalat e sa iti faci rost de un stick usb si sa pui fisierul windows-ului pe el si sa il bootezi de pe stick. se instaleaza si ceva mai repede decat de pe DVD

| adisuk18 explică (pentru Danzell):

Mersi mult poti sa-mi dai si mie un link cv de unde pot sa descarc o versiune de update pentru bios repet modelu de placa e Asus m2n68?

| adisuk18 explică (pentru Danzell):

Am facut update la bios si tot degeba nu mil vede ce dq sa-i fac ca ma disperat si nu stiu daca pot sa-l bag dupa stik k nu stiu daca vede stiku la boot ca nu la toate pc-urile merge probat de minewinking da la asta n-am incercat dar cred ca trebuia sa apara cv cand intru in meniu boot imi apare doar hdd

| Danzell a răspuns (pentru adisuk18):

Foloseste Universal USB installer. o sa iti formateze stickul si o sa il faca boot-abil. sa ai si un ISO cu windows-ul

| adisuk18 explică (pentru Danzell):

NU asta e problema ma pricep la astea stiu cum sa fac un stik boot-able chestia e ca nu stiu daca buteza pc meu in fine mersiwinking

| Danzell a răspuns (pentru adisuk18):

Pai incearca laughing

| adisuk18 explică (pentru Danzell):

O sa incerc auzi nu te supara poti sa ma lamuresti si pe mine mai bine cu o intrebare o am postata ca am doar 2 intrebari sta si inca una ia vezi daca poti sa ma indrumi spre drumul cel bun laughing