| Machine a întrebat:

mi-am cumparat o unitate cu componentele:
-procesor AMD FX 4350 4. 2ghz
-placa video nVIDIA gtx 750 ti 2gb gddr5 128bit
placa de baza ASRock 960GM-VGS3 FX Socket AM3+ AMD 760G+SB710 2x DDR3 VGA mATX
-8gb rami Kingston 1866 mhz
-Sursa Spire Jewel 550W 4x SATA 2x Molex PFC Pasiv SP-ATX-550W-PFC
Problema care ma sacaie la cap este ca procesorul face foarte mare galagie si nu stiu din ce cauza de exemplu cand stau pe net nu face galagie dar cand intru intr-un joc de exemplu gta 5 zici ca a pornit aspiratorul asa galagie mare face.
Puteti sa ma ajutati va rog.
Dau FUNDA! 1

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Dupa ce ca te plangi de zgomotul ala mai bagi si inca 2 vent-uri?
Tinand cont si de ce procesor ai eu ti-l recomand pe asta : http://www.pcgarage.ro/coolere/id-cooling/se-214/

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Coolerele stock de la amd in general sunt foarte galagioase. Cumpara-ti un cooler aftermarket silentios.

| Machine explică (pentru Jipa95):

Poti sa imi trimiti un link cu un cooler de care as avea nevoie, pentru ca sunt foarte multe si nu stiu care este mai bun decat cel de la amd fx.

| Jipa95 a răspuns (pentru Machine):

Buget? Ca eu pot sa-ti recomand si unul de 600 lei daca vreau.

| Machine explică (pentru Jipa95):

200 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la coolerul stock. Cumpara unul aftermarket, oricare sunt bune, nu trebuie sa cauti foarte mult pentru un cooler. Eu tocmai mi-am cumparat pe FX 6300-le meu un Arctic cooling freezer 13, foarte bun coolerul.

| Machine explică (pentru anonim_4396):

Eu mai am 2 ventilatoare de la 2 procesoare mai vechi ar merge montate in carcasa pe langa coolerul procesorului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Machine):

Depinde, vezi, scoate-le din cooler si incearca sa vezi daca incap in carcasa.

| Jipa95 a răspuns (pentru Machine):

Dupa ce ca te plangi de zgomotul ala mai bagi si inca 2 vent-uri?
Tinand cont si de ce procesor ai eu ti-l recomand pe asta : http://www.pcgarage.ro/coolere/id-cooling/se-214/