| Khero a întrebat:

O intrebare ceva mai importanta, cum pot sa-mi ascund ip-ul? Ma refer ca altcineva sa nu poata sa-mi afle ip-ul daca eu folosesc skype. Stiu ca exista tot felul de porcarii prin care afli foarte usor asa ceva daca "victima" foloseste skype, si vreau sa ma protejez oarecum. Idei?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Si daca ti-l afla, ce iti poate face? Stai chill ca nu patesi nimic.

| Khero explică (pentru Jipa95):

Esti tu asa sigura? Am facut si eu asemenea magarii "picand" netul altor persoane sau alte chestii mult mai grave. Cu 5 euro faci miracole happy

| Jipa95 a răspuns (pentru Khero):

Cu siguranta chiar daca x iti cunoaste ip-ul nu are cum sa faca in a-ti crea probleme de hardware la pc. Ip-ul il poti ascunde, dar iti zic de la inceput ca nu are rost.
Citeste de la ''Si atunci, ce e de facut?'' in jos si ai sa reusesti.
http://www.incont.ro/......ip-ul.html

Bafta.

| K0sti a răspuns (pentru Khero):

Ai facut un c0i! Daca faceai nu mai puneai o asemenea intrebare!
Uite ip-ul meu, fa si mie! 79.117.159.222

| StefanKogut a răspuns:

Foloseste vpn sau un private proxy.

| FanLenovo a răspuns:

Poti incerca cu HotSpot Shield.

Dar asemenea programe iti ingreuneaza Pc-ul, nu te ingrijora pentru atacuri de la "hackeri" acestia se uita in general dupa oameni cu bani multi, daca stii ca nu folosesti PC pentru tranzactii, totul e bine.