| zedrix a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce procesor este mai bun pentru gaming. AMD X6 FX 6300/ X 8 8350 sau un Intel i-5.
Reformulez PENTRU GAMING (FarCry 4) de exemplu)
Ar rezista un FX X6 6300 sa ruleze far cry 4?
Multumesc anticipat funditaaa happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesor mai bun e i5
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-6350
faza proasta e ca nu toti si-k permit pentru ca e dublu la pret fata de AMD.
E chiar mai bun si ca fx 8000
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-AMD-FX-8350

depinde de tine daca ai bani pentru i5.
cat despre intrebare, la specificatii un AMD fx6000 este la high deci da, ar rezista. depinde de placa video.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

I5, in principiu. Asta cu "ar rezista" e o ineptie. Eu joc FC 4 la High fluent cu un i3 2120 si GTX 750 Ti. Depinde foarte mult de ce rezolutie folosesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Tu ce rezolutie folosesti?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

1280X1024 la monitorul care se pare ca s-a cam bulit, 1440X900 la asta al nevestei pe care il imprumut de citeva zile (merge fara probleme si la 1440X900), iar azi-miine ar trebui sa imi vina unul Full HD. Oricit am evitat, se pare ca la rezolutie mica nu mai gaseam nimic decent asa ca o sa trec la un Full HD LED cu panou VA.

| Jipa95 a răspuns:

I5-ul, dar sa fie neaparat last gen. Si fx 6300/8350 sunt foarte bune in gaming, dar Intel-ul stie sa faca mai multe.