| rollo91 a întrebat:

Salutare. De curand am primit un hdd portabil. Am copiat fisierele de pe calculator: filme, muzica, doc. etc. Din neatientie, hdd-ul extern este pe FAT32. Acum nu am un calculator disponibil unde sa copiez fisierele de pe el si sa il formatez sa il trec la NTFS. Exista o posibilitate sa fac asta, iar fisierele de pe hdd-ul portabil sa nu pateasca nimic? Nu pot copia un film, spre exemplu, daca are mai mult de 4 GB...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai mult poti sa scrii pe DVD-uri din acelea mari de 8 Gb. Am gasit ceva pe net si acolo spune ca este destul de sigura conversia dar nu garanteaza. Oricum, poti sa incerci: http://www.cnet.ro/2011/04/06/de-la-fat32-la-ntfs-fara-formatare/

| rollo91 explică (pentru Salontanul):

Partea proasta e ca am cateva sute de giga. Oricum, multumesc frumos de ajutor. Am sa incerc metoda din site-ul dat de tine.

2 răspunsuri:
| happy31animation a răspuns:

Daca nu ai mult poti sa scrii pe DVD-uri din acelea mari de 8 Gb