| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma pricep foarte bine la chestii de genul si va rog sa nu va luati de mine.
Acum un an mi-am luat un laptop nou care avea preinstalat windows 8 si peste cateva luni am reinstalat windows-ul si acum am windows 7 enterprise
Intrebarea mea este: Pot intr-un fel sa-l pun la setarile din fabrica adica cu windows 8 fara sa ma duc la un service sau ceva de genu?
Multumesc pentru atentia acordata! O zi buna.

Răspuns Câştigător
| Alexandruui a răspuns:

La laptop nu exista setari din fabrica.
Trebuie sa reinstalezi windows-ul, iti iei un windows 8 si il reinstalezi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pffff.Tu ai sters partitia cu wndows 8 original cand ai reinstalat windows-ul.Pracitca ai ppierdut windows-ul original si ai instalat un win piratat.Afla ca nu mai poti instala windows 8 original ci doar unul piratat.Nu poti reveni la seatrile din fabrica pentru ca nu e ca la telefon. Windows-ul 8 a fost sters de cine ti-a instalat win 7Deci daca vrei sa revii la win 8, iti trebuie un dvd cu win 8 si il instalezi.
Trebuia de prima data sa faci un recovery disk, adica sa copii automat pe 3 dvd-uri absolut tot ce e in sistem.Asa aveai o copie de siguranta cu win 8 si cu tot ce aveai in el. Acum...dus a fost