| cFlorin a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu un abonament Orange. Daca abonamentul meu nu s-a terminat inca, il pot prelungi?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu renunti expres la abonament, la expirarea termenului, atunci el se prelungeste automat, nu mai trebuie sa faci tu prelungire. Citeste contractul si te lamuresti. Numai bine!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Da, poti efectua prelungirea perioadei contractuale a abonamentului tau inainte ca perioada minima contractuala sa se termine.
Prin programul Orange Thank You, ai posibilitatea sa cumperi un telefon/ modem/router/card de date atunci cand abonamentul detinut este in afara perioadei minime contractuale sau din 18 in 18 luni atunci cand abonamentul este inca in perioada contractuala.
Uite mai multe detalii aici http://www.orange.ro/thank-you/hello/.
O zi buna,
Orange Helpers

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Da, eu stiu ca da. Dar cel mai bine e sa sa mergi la o agentie Orange sau sa suni la ei si iti dau ei informatiile necesare happy

| Anda1197 a răspuns:

Sigur ca il poti prelungi; x. Asa am facut si eu. il poti prelungi termen de 12 sau 24 de luni.

Răspuns utilizator avertizat
| Anda1197 a răspuns (pentru cFlorin):

Pai eu ce am spus? contractul meu trebuia sa se termine in aprlie 2013, dar l-am prelungit de pe acum pana in aprilie 2014. Adica nu aveam contractul incheiatwinking

| Liviu4you a răspuns:

OFF: @simonafrumoasa nu i-ai raspuns la intrebare

ON: Da, il poti prelungi, chiar daca nu s-a terminat inca.

| aBunnyMind a răspuns:

Se prelungeste automat big grin, daca vrei sa scapi de el ( reziliezi) faci o cerere cu 30 de zile inainte sa ti se termine perioada contractulala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Florine, il poti prelungi, dar cel mai recomandat ar fi sa-l prelungesti fiz cu o zi inainte de termenul de expirare, ca sa nu te complici mai tare. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| AskAlex a răspuns:

Da, il poti prelungi.

| ktrinel a răspuns:

Daca esti un ultimele 6luni il poti prelungi.

| simonafrumoasa a răspuns:

Cum adica sa il prelungesti? orice abonament are un termen cum ar fi al meu are doi ani. dupa terminarea termenului abonamentului tau poti renunta la abonament si sa ti-l treci pe cartela numarull sau il lasi mai departe. deci nu ti se intrerupe, esti tot pe abonament si daca ti s-a terminat perioada respectiva, perioada aia este numa sa isi asigure ei o vreme de banii ce ii primeste de la tine. asa ca nu trebuie sa il prelungesti ca el oricum va ramane.