| b1l0v a întrebat:

Am un laptop ACER travel mate,si de cand am schimbat windowsul,merge tot mai prost,nu reusesc sa dau "Windows update",cand apas pe el, imi zice ca trebuie sa restartez calculatorul...Am incercat sa dau cateva restarturi,dar fara nici un rezultat, tot aceeasi eroare apare. FUNDAA!

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti specifica ce windows ai avut si ce windows ai acum? si daca versiunea actuala e activata?

| b1l0v explică (pentru gelu1970):

Am avut windows 7 ultimate,dar nu eu am vrut sa schimb,nu mai mergea, pur si simplu orice faceam, se bloca, asadar l-am dat unui prieten, el spunand ca are windows 7 pe CD cumparat..., dar el a instalat windows 7 professional.

| gelu1970 a răspuns (pentru b1l0v):

Eu de asemenea cred ca e mai bine cu professional. ultimate si enterprise sunt versiunile cele mai greoaie. trebuie sa imi spui daca windows e activat. asta in primul rand. sau daca esti dispus, si vrei prin intermediul teamviewer pot incerca sa iti rezolv problema. si stai linistit ca rezolvare exista.

| b1l0v explică (pentru gelu1970):

Da,windowsul este activat, imi poti explica cam ce se intampla cu PC-ul meu? eu inca nu inteleg.

| gelu1970 a răspuns (pentru b1l0v):

Mi-ar fi mult mai usor sa intru in calculatorul tau. insa vad ca nu preferi, cel putin nu spui nimic. de moment incearca asta:
start/run/cmd/enter
scrii
net start bits si dai enter
net start wuauserv si dai enter
restart

| untu a răspuns:

Ce fel de sistem de Windows ai avut? Nu trebuia sa schimbi! Pentru schimbarea windowsului trebuie sa faceti consultari cu un specialist in IT! Windowsul trebuie sa fie compatibil cu intregul sistem din calculatorul dvs.

| IT4Ever a răspuns:

Alege un windows varianta MSDN nu toate porcariile crackuite. O zi buna

| Ramoneluu a răspuns:

Nu trebuia sa schimbi! Pentru schimbarea windowsului trebuie sa faceti consultari cu un specialist in IT! Windowsul trebuie sa fie compatibil cu intregul sistem din calculatorul dvs.

| Denis_Stoica_1998 a răspuns:

Poate e windows=ul expirat ca si eu am patit asa si a trebuie sa fac altul. Sper ca e bun raspunsul