| Acaikus a întrebat:

Am un laptop Acer V3-571G, nu stiu daca se mai gasesc specificatiile pe net asa ca le pun aici: Procesor i7-3610 QM 2, 3 Ghz cu turbo la 3, 3 Ghz; RAM 8 GB DDR3; Placa video : nVidia GeForce GT 640M de 2 GB. Cam astea cred ca intereseaza. Oricum ce vreau sa zic e ca placa video e cam slabuta de acuma si as vrea s-o schimb. 1. Merita sa o schimb pentru o calitate mai buna la jocuri si alte aplicatii? 2. Stiti de unde as putea achizitiona placi video pentru laptopuri? Dau funda big grin

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Nu poti schimba placa video.

| Eclipse a răspuns:

La laptop-uri din cate stiu, poti schimba doar, ram, hardisk, cooler-ul de la GPU si ecranul [in unele cazuri].