| carhartt a întrebat:

Deci am si eu nevoie de un raspuns sigur la intrebarea mea in legatura cu EBay!

Vreau sa cumpar ceva de pe EBay, si vreau sa va intreb daca ma v-a costa ceva transportul? Daca acolo scrie FREE SHIPPING inseamna ca nu mai platesc deloc transportul? Sau?!

Si daca valoarea produsului nu depaseste 45EURO inseamna ca nu mai platesc taxe vamale, iar daca depaseste platesc taxele vamale... asa este?

Un prieten mi-a spus ca orice as comanda tot trebuie sa platesc transportul 25 $... asa este?

Multumesc mult pentru ajutor ANTICIPAT laughing)... O zi buna!

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Peste 50 euro platesti taxa vamala sau mai bine zis acciza care difera de la produs la produs, hainele o acciza, electronice o acciza etc

| darry99 a răspuns (pentru push2gl):

Dar vreau sa-mi iau o husa de 5 dolari. asta nu cred ca are taxe vamale sau? mai ales ca scrie free shipping

| cosmin76 a răspuns:

Nu este adevarat un prieten a cumparat ceva de 100 euro si a platit doar produsul nu si taxele vamaletongue (funda?)