| anonim_4396 a întrebat:

Un soft pentru overclock-area GPU-ului, dar care sa mearga.
Fara texte de genu': "E periculos!" si chestii din astea ca nu ma intereseaza. Dau funda daca merge!

9 răspunsuri:
| pkpdionut a răspuns:

Radeon hd4670

| andrei9530 a răspuns:

Overclock-ul se face din bios prin marirea voltajului la procesor dar asta inseamna ca va trebui sa iti iei o sursa mai puternica

| pkpdionut a răspuns (pentru andrei9530):

Am spus GPU nu CPU... nu mai dati raspunsuri aiurea daca nu sitit straight face

| sltlp a răspuns (pentru pkpdionut):

Vezi ce prostii faci ca garantia nu acopera mereu asa ceva.
google: msi afterburner; evga precision

| pkpdionut a răspuns (pentru sltlp):

Nu merg, altceva?

| sltlp a răspuns (pentru pkpdionut):

Ce placa ai?

| andrei9530 a răspuns (pentru pkpdionut):

LA GPU (in special cele Ati) intri in control panel(Programul de management al placi) si ii setezi de acolo o frecventa mai mare
[img]https://www.google.ro/......ps?/search

| pkpdionut a răspuns (pentru andrei9530):

Pai da, dar problema este ca mie nu imi porneste Catalyst Control Center si ATI Overdrive spune ca nu imi detecteaza placa video(am ultimul driver)

| andrei9530 a răspuns (pentru pkpdionut):

Pai tu crezi ca mai are rost sa ii faci overclock daca nu ti0o detecteaza? rezolva mai intai aceasta problema si pe urma te gandeti la overclock