| anonim_4396 a întrebat:

Unde si cum pot gasi tastatura cu caractere japoneze si chinezesti? Este vreun program sau aplicatie(pentru PC)? Vreau sa scriu cand intru pe internet cu alfabetul japonez si chinezesc.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Intri in control panel, mergi la Change keyboards or other imput methods, click pe Change keyboards, dupa care apesi pe butonul ADD si vezi acolo ai sa gasesti si tastatura pentru limba chinesa si japoneza..bifezi toate casutele de la limba respectiva dupa care dai OK, Aplay si iar Ok.(pentru windows 7)
ai inteles?