| Florin_George_1994 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o imprimanta Canon Pixma MX395. Insa am o dilema. Cartusele sunt reincarcabile? Daca da, lasati-mi si mie un raspuns noaptea asta. Dau funda imediat!

Răspuns Câştigător
| Costel_Pirvu_1992 a răspuns:

Buna! Cartusele sunt reincarcabile, insa dupa ce le reincarci, datorita acelui chip montate pe cartuse, imprimanta nu o sa mai recunoasca nivelul tusului din cartus. imprimanta ta o sa functioneze normal, doar ca o sa ti se aprinda beculetul acela care te avetizeaza ca nu mai ai tus. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ConstantinIordachescu a răspuns (pentru Costel_Pirvu_1992):

Ai imprimanta asta si ai mai reincarcat-o? Vreau si eu sa imi cumpar una

| Costel_Pirvu_1992 a răspuns (pentru ConstantinIordachescu):

Da am reincarcat de vreo 8 ori pana acum si nicio problema. un prieten are una la fel insa dupa 4 incarcari s-a dus cartusul. acum are unul nou nu stiu la a cata incarcare este dar merge.

| Florin_George_1994 explică (pentru ConstantinIordachescu):

Mie mi s-a ars cartusul dupa ce am incarcat prima oara. Am incarcat cartusul, insa cu toate ca era full imi aparea tot cam cat era inainte; foarte putin. Dupa ce mi s-a descarcat de tot nu mi-a mai recunoscut cartusul.
Adica s-a ars. Nu o recomand! Este una din cele mai proaste achizitii. Mai bine iti iei un Samsung ML-1915. Nu prea mai gasesti pe site-uri precum eMAG, dar daca stai sa cauti mai mult pe net o gasesti cu garantie de 6 luni(sau atermene asemanatoare). Eu ti-o recomand ca o am la servici. O tin aprinsa aproape non-stop, trag in jurul a 150 foi pe zi si inca functioneaza ireprosabil. Este pusa in functionare cu peste 2 ani in urma.

| Florin_George_1994 explică (pentru ConstantinIordachescu):

Dupa ce incarci prima oara cartusul, mai utilizezi imprimanta maxim 100 foi; dupa care nu iti mai recunoaste cartusul. Deci se arde cipul dupa prima incarcare! NU SE MERITA.

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, sunt.

| ConstantinIordachescu a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ai imprimanta aceasta si ai reincarcat cumva?

| stroedaniel13 a răspuns:

Da,

Orice cartus este reincarcabil dar trebuie sa iti cumperi kit de reincarcare. Uite scrie si aici: http://bit.ly/1fSRYzU jos de tot

| ion933 a răspuns:

Toate cartusele sunt reincarccabile

| Hulya a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Trebuie cumparate de fiecare data cand se consuma.