| anonim_4396 a întrebat:

Windows xp expira anul acesta? Am auzit de la un coleg de clasa, dar nu prea il cred! Sa spuneti ce stiti!

Răspuns Câştigător
| AHappyDay a răspuns:

Windows XP va fi functional in continuare doar ca nu vor mai fi actualizari de securitate si altele.Practic sistemul "va muri" deoarece majoritatea utilizatorilor vor trece la windows vista, 7 sau 8 deoarece cred ca nu le convine sa tina un windows in pc pe care Microsoft nu il mai sprijina cu actualizari si cu bug fixuri.

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

De anul acesta Microsoft nu mai ofera suport tehnic pentru XP clientilor bussines inceteaza durata de suport practic pentru versiunea XP, sistemul de operare insa va fi functionabil in continuare.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

De fapt doar la anul se termina pentru bussines, anul acesta se termina suportul pentru useri casnici daca nu ma insel.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows/end-support-help

| XYZsnick a răspuns (pentru Gas):

Oricum cine foloseste suportul tehnic...

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu expira.Va merge in continuare asa cum merge si windows 98 (inca mai merge dar nimeni nu il foloseste).Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. A expirat acum 4 ani.

| XYZsnick a răspuns:

Cum sa expiere, este o super aberatie rolling on the floor