| Salmen_Sylviu_1997 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 520 si am windows 8.0, cum fac update la windows 8.1? Mentionez ca in setari si la actualizare telefon imi scrie ca sunt la zii cu telefonul, daca dau un reset din fabrica imi va aparea update? Sau spuneti-mi alte solutii... Dau FUNDA happy

5 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Din cate stiu eu, update-ul catre 8.1 trebuia sa apara ori in iulie ori in august anul asta. Nu bag mana in foc cum ca, daca a fi aparut, sa fie si bun. (buguri, etc.)

Si da, daca iti resetezi telefonul, iti va aparea update.

| alexpahar a răspuns:

Windows 8.1 pentru Nokia lumia 520 este disponibil la acest moment doar pentru developeri. Daca vrei sa ii faci totusi update trebuie sa folosesti aplicatia "Preview for Developers" de la Microsoft Corporation(http://www.windowsphone.com/......393741e96) dar ai grija daca ii faci update acum(prin aplicatia asta)probabil iti vei pierde garantia si in momentul de fata are cateva buguri(de aceea windows 8.1 pentru acest model de telefon este acum pentru developeri).In locul tau eu as astepta sa apara varianta finala a acestuia care cel mai probabil va aparea in august sau septembrie.

| Salmen_Sylviu_1997 explică (pentru alexpahar):

Si daca ii fac acum asa update, cand apare varianta finala ii mai pot face?

| alexpahar a răspuns (pentru Salmen_Sylviu_1997):

Cred ca da, dar nu sunt sigur.