| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
De ce atunci când sunt pe internet de pe telefon și sunt apelată de către cineva răspund automat apelului fără să vreau? Se răspunde automat?
Cum pot să repar din Setări?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar instinctul tau de a raspunde la cine te suna. Nu are treaba cu setarile cum ti-a raspuns danbnz.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Bună.

Nu ai înțeles?, nu are nimic de a face cu "instinctul meu de a răspunde ", ci cum spuneam atunci când folosesc internetul de pe telefon, in special search pe Google sau utilizare YouTube și cineva mă sună telefonul răspunde automat apelului fără că măcar să ating ecranul telefonului.
Am observat că atunci când sunt apelată ecranul telefonului se închide pentru câteva secunde, și apelul e deja în curs deși nu voiam să raspund.
E vorba de vreo setare a telefonului? Asta era de fapt întrebarea.
Adică dacă nu sunt pe net nu se întâmplă că sa răspund automat chiar daca am mâinile pe ecran.
Ce se întâmplă în fapt?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum am inteles. Ceva din Setari, probabil. Nu am mai auzit de asa ceva. La fostul meu telefon, nu puteam raspunde la apel cand eram pe Fb. Desi imi aparea ca eram apelat nu puteam apăsa pe ecran.

| danbnz a răspuns:

Din setari, normal.
Poate spui si despre ce telefon e vorba daca vrei un raspuns amanuntit.

| Vântulalb a răspuns:

Daca in mod normal raspunzi cu ceva, trebuie sa fie o setare legata de aplicatii. Ceva care zice "daca esti in... raspunde automat".