| lorena1gianinak a întrebat:

Buna! Telefonul meu denaturează foarte mult culoarea pielii. Probabil dacă aveți piele mai închisa(și un telefon mai slab pe camera), știti ca deschide oarecum tonul pielii voastre, din cauza saturației mare de alb. Vreau sa îmi schimb telefonul, asa ca dacă știți un telefon (nu contează prețul) care sa nu denatureze culorile și sa nu îmi mai facă pielea alba, spuneți-mi. Sincer, urasc asta la camera unui telefon pentru ca te scoate foarte alb

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Telefoanele Nokia nu au culorile acelea stridente pe care le are Samsung, de exemplu. Sunt mai aproape de realitate dar din pacate nu atat de luminoase.

| lorena1gianinak explică (pentru Lioana):

Am și un Nokia, vede foarte alb sincer, nu vede culorile adevărate ci le albește, altceva ce îmi recomanzi?