| duhhhhhhhh a întrebat:

Buna TPUhappy
Acum aproximativ o saptamana mi-am scapat telefonul in veceu (may its soul rest in peace), si am incercat tot: l-am pus in orez, l-am uscat cu foenul, chiar am tras apa din el cu gura (nu era nimic in veceu in momentul scaparii, in apararea mea). Nimic nu a functionat.
M-am dus cu el la service, si baiatul de acolo mi-a spus ca, din cauza ca telefonul este unibody, nu poate scoate bateria, asa ca singura modalitate de a ajunge in interiorul telefonului este sa scoata ecranul. Problema este ca daca scoate ecranul, acesta se va sfaramita, si doar inlocuirea ecranului ma va costa 450 de lei. Va imaginati cu tot cu reparatie, cat ma va costa. Telefonul nu e foarte bun, e un Allview p7 xtreme, a costat cam 800 de lei, insa am anumite lucruri pe telefonul ala pe care nu le pot recupera. Lucruri care au insemnatate mare pentru mine. Va intreb urmatoarele:
Se merita reperat telefonul?
Alta modalitate de a recupera datele de pe el nu exista? Daca da, spuneti-mi, va rog.
Am mare nevoie de ajutor.

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Cum adica "prin scoaterea ecranului se va sfarama"? da ce il scoate cu dalta? lol oricum ai sanse daca aveai numerele salvate in cloud...

| duhhhhhhhh explică (pentru SorinTudor):

Faza e ca ecranul era deja spart, si nu mai poate fi scos intr-o singura 'bucata' pentru ca e foarte subtire...

| SorinTudor a răspuns (pentru duhhhhhhhh):

Asta e alt ceva...mai bine orienteaza-te spre un alt telefon daca te costa mult schimbarea ecranului laughing Eu am avut un S5 si ma costa vreo 600 de lei inlocuirea ecranului si am preferat sa mai pun ceva sa im iau un telefon nou laughing