| georgiiana199 a întrebat:

Imi spuneti va rog daca am o reducere la un telefon care cost 1000 de lei si am o reducere la el de 50 de euro + tva ccam cat m-ar costa?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In jur de 280 de ron.

| georgiiana199 explică (pentru darrio2007):

Reducerea sau atat ar trebui sa dau?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai o reducere de 272 lei/RON; vezi linkul :
http://www.cursbnr.ro/convertor-valutar

Deci, vei plăti cam 728 lei!

Toate cele bune.

| condreavaly a răspuns:

Cu acei 50 de euro poti sa iti pui minute extra. daca nu ai minute nationale/internationale suficiente poti adauga la abonamentul tau cu acei 50 de euro. eu asa am ajuns de la 200 de min nat/int la 850. daca mai mergi cu 3 telefoane, vei primi o reducere cam de 10 euro/telefon in facut de starea telefonului. sa zicem ca ar mai fi inca o reducere de 30 de euro echivalentul a 130 de lei. 130+280=410. 1000-410= 590.

| IQBoxGeek a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa iti prelungesti abonamentul de voce, da? Depinde foarte mult la ce retea vrei sa faci prelungirea. Acesti 62 de euro o sa se scada din pretul de retentie al telefonului, care de obicei e cu putin mai mic decat pretul lui de liber. Asa ca daca valoarea la liber e de 1000 ron, sa presupunem ca pretul de retentie ar fi de 900-950. Minus reducerea ta de 280 RON, o sa dai in jur de 600 ron, nu? Intereseaza-te de eventuale oferte de buy-back ca sa mai scazi din pret. Daca te duci in alta retea cu numarul pe care vrei sa il prelungesti o sa ai o reducere mai mare la o portare de abonament. Du-te in magazin cel mai bine. Sper ca ti-am fost de folos, Salut!