| AndreiAron656 a întrebat:

Neața TPU, am si eu o dilemă.
Detin cu Samsung galaxy A6+, vreau sa-l vand unei rude, ideea este ca eu vreau sa-l restartez din fabrica (din setari).
Intrebarea mea este daca se sterg absolut toate datele, nu vreau sa mai ramana nimic pe telefon, poze, conturi, etc. Daca il restartez din fabrica se sterge absolut tot definitv? Nu vreau sa-l dau si dupa sa-i apara pe telefon date personale de ale mele. Deci se sterg definitiv cu resetarea din fabrica? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da, se sterge tot ce ai stocat in telefon dupa ce ai cumparat telefonul. Poze, video, aplicatii. Nu se sterge ce ai in cardul de memorie.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru liniștea ta folosește hard reset (combinație de taste atunci când telefonul este închis). Aceasta va șterge tot; mai mult decât opțiunea resetare din fabrică.
Detalii despre hard reset găsești pe net, chiar pe YouTube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când faci revenire la setările din fabrica e ca atunci când faci curățenie prin camera cu aspiratorul. Nimic nu ramane, nici cel mai mic fișier. Meniul va arata exact ca în prima zi când ai cumpărat tu telefonul.

| FPSFan a răspuns:

Se sterge absolut tot. Poti face backup/cloud daca vrei sa pastrezi datele.

Funda?winking