| Shinobi03 a întrebat:

Salut am gasit pe Okazii pe cineva care imi poate repara telefonul si trebuie sa il trimit prin posta.Problema e ca eu nu am mai pus pana acum un colet la posta si habar nu am ce trebuie sa fac, imi poate explica cineava cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Il impachetezi intr-o cutiuta, apoi invelesti cutiuta in coala alba, o lipesti cu scotch, sa lasi o latura nelipita.scrii destinatarul pe o parte, si pe alta adresa ta.lipesti cu scotch numai muchiile.

| Shinobi03 explică (pentru express11):

Si imi da la posta hartiile de completat sa trebuie sa le cumpar eu?

| express11 a răspuns (pentru Shinobi03):

Da.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cata incredere ai in acea persoana? Ai sa ramai fara el.Nu gaseai pe cineva din orasul tau pentru reparatie? Nu te sfatuiesc in aceasta privinta.Pentru ca ai sa-ti iei o mare teapa.

| Jipa95 a răspuns:

De ce iti creezi un risc trimitand acelui necunoscut un telefon? Nu de alta, dar ai putea sa te trezestii cu ochii in soare, si fara telefon. Nu am patit-o eu ci mai multi amici de-ai mei, asa ca, mare atentie! Trebuie sa ai un service gsm sau pe cineva priceput pe o raza de 5km care poate repara telefoane, du-te si intereseaza-te lasa posta ultima ta optiune.
Bft!

| Shinobi03 explică (pentru Jipa95):

Nu se poate repara la service...telefonul e mort trebuie sa ii rescrie memoria cu JTAG si la service au spus ca nu-i pot fac nimic decat sa-i schimbe placa de baza si asta ma duce foarte mult, si pe okazii are calificative multe nu cred ca da teapa si chiar daca nu mai am ce face cu telefonul oricum daca nu mergewinking

| robert909 a răspuns:

Ai grija sa nu te trezesti fara telefon