| Mihai_Lostun_1997 a întrebat:

Salut!
Am o problema cu telefonul, atunci când introduc pinul de deblocare ecran (deci nu cel de deblocare SIM) pinul nu este recunoscut, nu a umblat nimeni cu telefonul, deci nu este vorba despre o farsa.
Zici ca telefonul a uitat pinul.
Ma puteți ajuta? Dau funda!

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Probabil s-a atins ecranul si s-a apasat gresit, iar telefonul s-a blocat?

| cfrtobias a răspuns:

Si daca blochezi pin si dupa resetezi? nu se rezolva? cu datele cu care ai facut pin de resetare

| sammie a răspuns:

Nu ți se deschide?

| Mihai_Lostun_1997 explică (pentru sammie):

Se deschide, dar nu se deblochează ecranul, deci nu am model sau amprenta, am pin!

| sammie a răspuns (pentru Mihai_Lostun_1997):

Mai bine îți dezactivezi pinul pentru o perioadă. Și ți-l pui înapoi să vezi dacă mai face figuri.

| Mihai_Lostun_1997 explică (pentru sammie):

Eu l-as dezactiva, dar nu pot sa îl deblochez, deci nici sa întru în setări, nici sa apelez pe cineva, pot doar fi sunat de altcineva!

| sammie a răspuns (pentru Mihai_Lostun_1997):

Mai bine îți schimbi telefonul. De câți ani îl ai?

| sammie a răspuns (pentru Mihai_Lostun_1997):

Sau ți-l resetezi din fabrică ceea ce n-ar fi o idee prea bună.

| AmandinaDragan a răspuns:

Poate este telefonul altcuiva si nu-i al tau. De la cine l-ai ''imprumutat''?

| Celestina003 a răspuns:

Poate nu faci tu bine pinul, oricum... dacă ai uitat pinul, poți da un reset de la butoanele sus, jos power este si pe YouTube explicat. ....nu prea știu altă variantă.