| pantera a întrebat:

la un iphone 4 bag cartela de Orange (de Spania sunt in Spania)imi spune nici un serviciu si lanca el mai scrie 3g..de ce nu are semnal? se poate sa fie blocat sau ce? pentru ca l-am cumparat recent de la un tip. funda

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca singura chestie care a mai ramas este sa duci telefonul la reparat.
Banuiesc ca acolo unde ai bagat sim-ul ai semnal.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Auzi? Dar roamingul este activat pe cartela respectiva?

Ca fara... nu prea ai cum sa o folosesti acolo. S-ar comporta precum spui tu.

| CristianCRS a răspuns (pentru cristimihailov):

Daca SIM-ul este de Orange Spania nu are nevoie de nici un roaming.

| cristimihailov a răspuns (pentru CristianCRS):

Ma tem ca singura chestie care a mai ramas este sa duci telefonul la reparat.
Banuiesc ca acolo unde ai bagat sim-ul ai semnal.

| CristianCRS a răspuns:

Daca nu ai semnal in alta retea Orange, Movistar etc. este codat sigur.