| Iulian_Sergiu_1990 a întrebat:

Sunt pe cale sa achizitionez un HTC wildfire! Vreau si eu niste sfaturi...idei in legatura cu acest telefon. merita?

Răspuns Câştigător
| Graffy97 a răspuns:

Eu am detinut telefonul timp de 2 luni. parerea mea este ca este un telefon OK dar depinde pentru ce doresti sa il folosesti... Jocuri - Nu merge NIMIC (sau daca merge vreunu` are un lag ingrozitor). cand incepi sa deschizi aplicatii multe are lag ( trebuie inchis si deschis ), dar daca il vrei neaparat si il vei folosi doar pentru. internet recomand sa faci ROOT si sa ii pui CyanogenMod 7.2.0 (android 2.3.7) asta am facut si eu + Overclock la 800 Mhz. Daca mai ai nelamuriri id meu e asta : graffy_graffy97. Sper ca ti-am fost de folos! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine am auzit folosindu-l spunea ca este multumit. Personal nu l-am folosit.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
NU recomand aceste telefon, sincer!
Ai de gand sa il cumperi nou?
Daca vrei sa il cumperi la SH, eu mai mult de 250Ron nu as da in viata mea!
De ce? Nu este bun la nimic!
O fi fost acum 3 ani, dar in momentul acesta este la fel de performant ca o soseta.
Are rezolutie mica, ecran mic, RAM putin, WLAN Prost (Doar routere b/g), este gros, are Android 2. 2maxim si un procesor foarte prost (Chiar daca il overclockezi, tot ARM v6 este!).
Singurele avantaje ar fi ca are Gorilla glass si ca are camera de 5mp..yeey.