| Gg26 a întrebat:

Am gasit un articol pe un blog, pe care nu prea inteleg la ce se refera. Cineva imi da apeluri destul de scurte cu numar privat, iar in articol suna bine cum pot afla numarul, culmea ca sunt cosmote si explica o metoda.DAR! am nevoie de cineva care sa-mi explice mai pe babeste daca poate ce si cum sa fac (nu stiu sa activez si sa dezactivez casuta vocala in cosmote)
Articolul aici :

Alta metoda... este sa lasi casuta vocala activata doar pe respingerea apelurilor! si cand ajunge sa te streseze numarul privat ii respingi si cand asculti mesajul vocal acolo o sa iti zica numarul! sau la cosmote are optiunea de a-ti trimite mesaj cand nu esti in aria de acoperire sau respingi apelul... cu numarul! si respingi apelul si o sa iti apara numarul! cea cu cosmoteul este cea mai buna metoda verificata.

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Chiar daca lasi casuta vocala activa, in momentul in care ai, de exemplu, telefonul inchis si te suna cineva de pe numar ascuns, iti apare apel pierdut de la numar "privat"...

| RobiNBA a răspuns:

Numerele private si ascunse pot fii aflate la politie alaturi de o reclamatie prin care sa spui ca linistea ta este tulburata de niste dementi. Sa traiestiwinking.

| Gg26 explică (pentru RobiNBA):

Pana sa se inchida voceonline.romtelecom.ro, nu aveam nevoie de asta. Am nevoie doar de o explicatie pentru ce am postat, poate daca aflu cine ma suna o sa vreau sa mai fiu deranjat. Sa traiesti si tu!