| devilmilan a întrebat:

Astazi de dimineata am intrat de pe mobil pe internet,la un moment dat s-a stins si apoi s-a aprins cu sigla lui ( cum apare la pornire,marca LG )... faza e ca daca il sting si il aprind ramane la LG si atat, numai pleaca de acolo si ramane aprins. Care ma poate ajuta? Please.

4 răspunsuri:
| BDoruAndrei a răspuns:

Daca i-ai scos bateria si l-ai repornit de cateva ori si face la fel, ce foarte posibil ca programul de pe care ai intrat pe internet sa iti fi corupt softul. Daca te pricepi cat de cat sa umbli pe calculator ai putea sa ii faci singur o resoftare cu programul de la LG. In caz ca nu merge du-l la un service. Ti-l vor repara ei daca merge si nu este scump. Pana in 50 de lei.

| devilmilan explică (pentru BDoruAndrei):

Salut, da i-am scos bateria, si tot asa daca il aprind apare marca ( asa aparea si cand il aprindeam inainte ) doar ca numai porneste, ramane aprins, da chiar downloadam un joc si fix dupa s-a stins ...softul poate fi bagat prin card? ca nu am cablu de date, daca ma poti ajuta, e un LG kp 501 cookie...nu am alt telefon si am nevoie urgent de mobil. Mersi anticipat.

| AnnAnonymous a răspuns:

Salut,
E posibil sa fie din cauza softului,
poate ai prins vreun virus, sau s-a defectat softul. du-te cu el la un service sa il verifice, si iti zic ei ce are mai exact.

| devilmilan explică (pentru AnnAnonymous):

Si daca l-as duce la reparat, cam cat i-ar lua reprezentantului sa-l faca? adica timp ma refer...