| Anonimous5 a întrebat:

Imi puteti recomanda un Telefon care sa ma tina minim 3 ani?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung m30s

| PsyhoChild a răspuns:

Ce buget ai?

| Anonimous5 explică (pentru PsyhoChild):

2000-3000 de lei

| PsyhoChild a răspuns (pentru Anonimous5):

Daca preferi Android poti cumpara a90 5G sau S10, si daca vrei sa optezi pentru Apple ia-ti 10 sau 11.
Iti recomand sa-ti cumperi din strainatate deoarece acolo preturile sunt mai mici decat la noi in tara,

| Legion7X a răspuns (pentru Anonimous5):

Te ține 3, 4 ani sau poate mai mult și un telefon de 700 lei sau 1000 lei dacă ai grijă de el. Nu trebuie să dai mai mult pe el. Părerea mea! Eu trebuie să muncesc 2 luni pe un tel de 3000 lei la un salariu de minim pe economie.

https://youtu.be/7hvacAPH3-c unboxing în limba română. Poți găsi si în engleză dacă videoul nu este destul de detaliat.

Acesta este la altex, mi se pare destul de bun bateria 5000 mAh, față de s10 cu 3400 mAh. In fine eu doar îmi exprim părerea, faci cum doresti însă vei economisi și bani.

https://altex.ro/......OTOG8PLRB/

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Am note 3 n9005 de 6ani jumate cu bateria originala e 400lei sh este tot ce ai nevoie in el

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, eu am Huawei P30 Pro de 1 an si in momentul de fata se misca foarte bine, camerele sunt foarte ok, iar bateria ma tine pana a doua zi in jur de 12 daca il folosesc non-stop, iti recomand.

| MaRIAN9889 a răspuns:

Daca vrei sa te tina un telefon minim 3 ani trebuie si sa ai putin grija de el... In general de baterie, dar si de restul. Am un A6 din 2018 si inca ma tine bine, recunoc l-am folosit destul de mult deoarece imi place sa utilizez telefonul des pentru "Sociabil", stiri, jocuri, etc. Dar in schimb am scos ceea ce stiam ca imi consuma bateria mult si nici nu m-ar ajuta. De exemplu gps, bluetooth, mod portret, inchideam tot timpul fisierele deschise aiurea, goleam din memorie anumite chestii care imi erau nefolositoare. Daca aveam nevoie de mod portret il deschideam in momentul respectiv, etc.

Iti sugerez sa iti cumperi un telefon cu peste 3100mAh

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Iphone 11