| AlexDoKi a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un telefon si nu stiu ce sa aleg dintre " iPhone 6s" si "Samsung s6 edge".
Eu as merge pe iPhone pentru ca si in prezent am 5 si am vazut ca sunt bune, ma gandesc la culoarea 'aurie'(gold) sau 'negru'. Voi ce parere aveti? Va rog sa spuneti si de ce alegeti telefonul X sau Y.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii nu ce manca și tu nu știi ce sa alegi intre doua telefoane super scumpe.

Nu recomand Samsung.

Uite aici.

http://www.altex.ro/......core-black

Oricum Apple oferă componente premium, dar și brandul costa.

Eu as opta pentru Sony totuși.

| DamianCS a răspuns:

La iPhone plătești firma. Ia-ți un android. Are performanțe asemănătoare sau chiar mai bune la un preț mai mic. Îți recomand Samsung-ul.

Culoarea este după gustul fiecăruia. Mie de exemplu mi-ar plăcea un telefon negru.

| AlexDoKi explică (pentru anonim_4396):

Nu imi place Sony, eu vreau sa ma decid oarecum ce sa aleg dintre cele doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDoKi):

Calitate/Preț......Sony e cel mai bun.

Lasă în pana mea iPhonul ca la ala jumate din prețul lui e firma.

Iar cele de la Samsung sunt de calitate inferioara...

Ia Sony.

Are performante incredibile și sunt foarte rezistente.

| untu a răspuns:

Iti recomanda Samsung Galaxy S6 Edge! Este cea mai buna si mai bine vanduta marca! Vedeti si comparati si preturile cu iPhone 6s! Apoi puteti sa va hotarati ce faceti!

| Anca6991 a răspuns:

Eu am Iphone 6 si sincer l-as recomanda, nu am ce sa-i reprosez. Cand i-am zis unui prieten ca mai bine aveam Samsung galaxy edge(din cauza unei aplicatii care nu exista pentru ios) mi-a zis "crede-ma nu ai vrea". Cat despre culoare, daca-i pui o husa nu mai conteaza, dar totusi eu as fi vrut negru. Acum tu decizi!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ap4an7.php

Toate cele bune!