| Woodenpints91 a întrebat:

Smart phones, for stupid people.

De acord sau nu?

26 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Cam ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord, dar tu de ce ai casa plina de smart phones?laughing

| xBya a răspuns:

Nu. For stupid or not for poor people. Rich people aren't stupid necessarily. Ce te faci cand n`ai ce face? Bagi un joc pe android, nene.

| Dmonik a răspuns:

Eu, de cand am vazut ce-i ala...m-am complexat maxim - cred ca e mai destept decat mine, iar asta chiar ca n-o suport! -, asa ca am un N...de pe care dau telefon si primesc apeluri!
Stiu unii care au, dar par mai destepti decat ele! Stiu si unii care au, dar nu-ti ia decat o privire sa intelegi ca-s mai prosti decat ele...
Mama, ce dilema!

| BlackFuneral a răspuns:

Exact! Toţi manelişti sunt deştepţi acum că au telefoane "jmechere".
Mă dezgustă treaba asta.Telefonul e pentru a vorbi la el sau pentru a te juca când stai pe buda.

| NoShit a răspuns:

Pentru oameni şmecheri care trebuie să dea check-in pe facebook în budă direct de pe tălăfon; şi ca să moară naşu' de ciudă când îţi scoţi ditamai diamantul din buzunar.

| Woodenpints91 explică (pentru NoShit):

La cât de mari sunt acum zici că şi-au luat plasma după ei laughing

| dennixtreme a răspuns (pentru Woodenpints91):

Mergi pe principiul ca acum orice taran are smartphone doar pentru ca trebuie ca sa fie "in trend", dar pentru oamenii care stiu sa le foloseasca si stiu pentru ce le trebuie sunt foarte utile.

| CCAdrian a răspuns (pentru dennixtreme):

Un comentariu ADEVARAT in sfarsit big grin.

| Woodenpints91 explică (pentru dennixtreme):

Smartphone-urile,sunt o fiţă pentru oricine le-ar folosi. Indiferent că-l foloseşti să asculţi manele, faci poze pentru facebook, joci angry birds, arunci cu el după câini, te dai ciumeg în comună, foloseşti aplicaţii business...chestiile astea mi se par inutile şi o fiţă. Până acum oamenii şi-au rezolvat foarte bine treburile şi fără chestiile astea. Cu cât eşti înconjurat de chestii care să facă mai multă treabă în locul tau, cu atât ţi se atrofiază mai mult creierul.
Părerea mea.

| dennixtreme a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pana la urma asta au urmarit oamenii in capitolul tehnologie, sa faca viata omului de rand mai usoara. Asta reprezinta asa zisele "fițe". Computerul a fost o fita, si internetul. Smartphone-ul comprima mai multe device-uri in unul singur, peste cativa ani nu o sa mai fie o fita cum nu mai e nici internetul.

| Woodenpints91 explică (pentru dennixtreme):

Acum 10 ani, să ai internet în România era o raritate. Acum dacă cineva zice că n-are net, toţi se uită ciudat la el, ca la ultimul gunoi de om.
Însă acum 10 ani, nimeni nu-şi punea problema dependenţei de internet. între timp au apărut şi mutanţii ăia de oameni, al căror posterior a prins forma scaunui pe care stau 20 de ore pe zi,butonând de zor.
O viaţă mai bună cei drept,mereu mi-am dorit să fiu gras,acneic,virgin,bronzat la monitor şi să scriu la tastatură ca maşina de cusut.

Chestia cu smartphone-urile,e cam aşa. Şi aici vorbesc din ce-am văzut,şi probabil sunt mulţi care au observat asta.
Smartphone-uri au ăia care fără niciun gadget de genul,ar fi cei mai neinteresanţi oameni din univers. Însă când scoate plasma din buzunar, şi le arată şi celorlalţi ce aplicaţii mişto are el, toţi încep să roiască în jurul lui şi să se uite ca lingăii. Un om normal, ar zice ceva amuzant şi inteligent, dacă vrea ca lumea să-l bage în seamă. Dar unde nu se poate....are Apple sluţii.

| dennixtreme a răspuns (pentru Woodenpints91):

Let's agree to disagree. Oricum imi pierd interesul in a discuta cand cineva incepe sa stereotipizeze un grup de oameni. Observ ca nu-ti plac oamenii cu smartphone, nu smartphone-ul.

| Woodenpints91 explică (pentru dennixtreme):

Păi nu asta reiese şi din întrebare?

| AnnaAnnne a răspuns:

Why? Smart phones for intelligent people it' s my opinion. Sunt telefoane bune, deci nu pot fi de acord cu tine

| AndiNyctophilia a răspuns:

Foarte de acord. Mai bine de jumătate din clasa mea au căcaturi de-astea super scumpe și nefolositoare, că na, ei îs șmecheri de șmecheri. Am o scursură în clasă, unul dintre cei mai retarzi și cu care lumea ștergea pe jos la propriu, și a vrut să devină și el badass și a pus-o pe mă-sa să-i ia Samsung Galaxy S3, după care a doua zi s-a pus cu curu' pe el și atât i-a fost. Deci, mai bine o cărămidă care nu se strică nici călcată de tren.

| CCAdrian a răspuns (pentru AndiNyctophilia):

Se vede ca minti laughing. Samsung galaxy s3 nu se strica asa usor cine stie ce stift si-o fi luat ala.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru CCAdrian):

La cum îl știu eu pe ăla, era în stare să-și ia și unul de jucărie, de 12 lei de la piață doar ca să pară mai șmecher. Probabil l-o fi luat de pe Okazii.ro, și nu, nu mint, pentru că n-aș avea de ce.

| HighParadox a răspuns:

Interesant mod de a privi lucrurile laughing si adevarat totusi.

| CCAdrian a răspuns:

Pai vedeti diferenta.Uni dintre voi ziceti ca vreti telefonul numai pentru a vorbi la el.Ei bine asa ca sau inventat si smartphones pentru cei care nu doar vorbesc si isi pierd vremea cu curve(cacofonia intentionata) la telefon.Ce probleme aveti voi cu smathpone-urile? Daca nu va placa va duceti si va luati un Nokia 1616.

| Woodenpints91 explică (pentru CCAdrian):

Am spus eu că aş avea vreo problemă cu smartphone-urile?

| Andreicik a răspuns:

Yees! bv

| bPm a răspuns:

No..Smart phones for bussines people not for any people ( in traducere..Telefoane destepte pentru oamenii de afaceri nu pentru orice gaozar care sta si intra pe redtube noaptea. utilizand wifi straight face )

| MustacioaraTha a răspuns:

Si preferi un Nokia 100 sau 101? raised eyebrows
Iar intrebarea asta cu ce ar trebui sa te ajute? Pentru ca din cate stiu pe TPU se pun intrebari FOLOSITOARE! straight face

| Woodenpints91 explică (pentru MustacioaraTha):

Ştii prost.
Tunde-ţi mustaţa şi dă-ţi jos ochelarii ăia de sudor.
Pentru tine există doar smartphone-urile şi Nokia 101?

| Reginald a răspuns (pentru MustacioaraTha):

Pe TPU nu se pun intrebari folositoare.Pe TPU se face un concurs. Scopul este sa pui intrebari cat mai stupide, si sa nu fie sterse de admini, care sunt atat de stupizi incat nu-si dau seama ca intrebarile sunt stupide. BTW, doar un cretin ar zice,, stupid,,, asa ca schimba,, stupid, din acest comentariu cu ce vrei tu.