| IONUTZU1999 a întrebat:

! URGENT!
Salut TPU, am si eu o problema cu un Samsung galaxy star2 cand il aprind si bag codul pin mi se singe.Ce sa fac? Va roog frumos ziceti-mi ce sa ii fac ca nu mai imi merge va rog frumos daca se poate vreau sa mi-l fac eu fara sa il duc la reparat cred ca un program m-ar ajuta sa ii dau resetare din fabrica dar nu am acel program si telefonul nu are nici adndroid va rog ajutati-ma dau funda!

P.S. Scuzati-mi scrisul m-am grabit...

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te la "setari", ai 2 meniuri
1. Reinitializare setari
2. Reinitializare generala
Te duci pe cea "generala", iti cere un cod (1234 sau 0000), astepti, porneste telefonul, iti cere codul pin al operatorului tau.
-Pierzi, contacte, mesaje tot ce e in memoria telefonului si ce este instalat.
- la pornire ii cere, limba, ora, data.

| IONUTZU1999 explică (pentru horia2012):

Pai da dar nu il pot aprinde... cand il aprind introduc codul pin si mi se stinge...

| horia2012 a răspuns (pentru IONUTZU1999):

Si daca-l tii in priza cu incarcatorul tot se stinge?
Incearca sa-i scoti cartela si sa o bagi la loc.

| IONUTZU1999 explică (pentru horia2012):

Am incercat totul dar nu stiu ce sa fac daca ma ajutati va dau funda happy

| horia2012 a răspuns (pentru IONUTZU1999):

Nu este o alta metoda de reset in afara de ce ti-am aspus. Scoate-i cardul de memorie. Incearca sa-l pornesti fara card. Poate ai pus o aplicatie sau ai ceva pe card care l-a dat peste cap. Schimba cartela SIM. Nu conteaza operatorul. Nu conteaza operatorul.

| lSummerl a răspuns:

Poate ca nu are baterie incearca sa il pui la incarcat